Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Warsztaty kulinarne dla SP nr 1 W Radzyminie

W dniu 5 kwietnia uczniowie klasy 7a i 7f ze SP nr 1 W Radzyminie na warsztatach kulinarnych sporządzały surówki i koktajle z owoców egzotycznych. Uczniowie z tych klas na wstępie przeszli szybki instruktarz dotyczący higieny i przepisów bezpieczeństwa na stanowisku pracy, a następnie przeszli do wykonania przydzielonych zadań.

Młodzież miała okazję nie tylko skosztować tak egzotycznych owoców jak papaja, magngo, karambola, smoczy owoc i granat (i wiele innych) ale i nauczyć się odpowiednio każdy z tych owoców poddać obróbce wstępnej co wcale nie było tak oczywiste i łatwe.

Każda z 6 grup sprawnie sporządziła pyszne owocowe przekąski, które bardzo szybko znikały z talerzy i kubków. Podczas degustacji uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o walorach prozdrowotnych poszczególnych owoców.

Ewa Starzak-Jankowska - 9 kwietnia 2024


Skip to content