Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

AKCJA „PACZKA NA KRESY 2021”

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia po raz kolejny zachęcamy do udziału w akcji „Paczka na Kresy”, skierowanej do Polaków mieszkających za wschodnią granicą Polski.

W akcji zbieramy:

  1. produkty spożywcze, takie jak:
  2. kawa, herbata liściasta, ekspresowa, owocowa, kakao naturalne, rozpuszczalne, słodycze: czekolada, praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta zapakowane hermetycznie, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony czekoladowe, owocowe, delicje, sezamki; 
  3. owoce kandyzowane: figi, rodzynki, morele, skórka pomarańczowa, orzeszki, pistacje;
  4. przyprawy świąteczne: cynamon, kardamon, wanilia, goździki, posypki na ciast;
  5. konserwy, olej, przyprawy, owoce w puszce (np. ananasy, brzoskwinie), oliwki, suszone pomidory;
  6. makarony, kasze, cukier, mąka
  • środki czyszczące typu: Ludwik, Domestos, proszki i żele do prania, płyny do płukania etc.
  • środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele i płyny do kąpieli,
  • medykamenty, kremy, środki opatrunkowe

Miłym załącznikiem do paczek będą:

– kalendarze na rok 2022 o tematyce związanej z Polską (historyczne, krajobrazowe etc.);

– kartki świąteczne z życzeniami; 

Wszystkie dary zbieramy do 6 grudnia 2021 (poniedziałek)
przynosimy do biblioteki szkolnej

Łukasz Bryk - 1 grudnia 2021


Wieczorek patriotyczny z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 10 listopada uczniowie z klasy 2 i 3 technikum usług  kelnerskich w Miejskim Domu  Kultury w  Radzyminie obsługiwali wieczorek patriotyczny zorganizowany z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież miała okazję zaprezentować swoje umiejętności zawodowe w praktyce. 

Oprac.: Ewa Starzak – Jankowska

Łukasz Bryk - 15 listopada 2021


Uroczystości z okazji 103 rocznicy odzyskania Niepodległości w ZSTZ Radzymin

Poranek Pieśni Patriotycznej

9 listopada 2021 uczniowie szkoły wzięli udział w Poranku Pieśni Patriotycznej przygotowanym przez uczniów klas: IIt, IIi, IIIi5 i IIg. Artyści wykonali 5 pieśni patriotycznych. Dzięki prezentacji multimedialnej widzowie na widowni również mogli śpiewać pieśni, które opowiadają o losach żołnierzy,  trudach czasów wojny, codziennym życiu polskiego żołnierza. Dziękujemy artystom za uświetnienie uroczystości Dnia Niepodległości w naszej szkole swoim talentem.

Łukasz Bryk - 12 listopada 2021


Zbiórka bajek, baśni w naszej szkole.

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zbiórka książek edukacyjnych, bajek i baśni. Tym razem wszystkie zebrane podarki zostały przekazane dzieciom przebywającym w warszawskich szpitalach. W zbiórkę włączyli się uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Wszystkie obdarowane osoby dziękują za otwarte serca i życzliwość okazaną w darach.  

oprac. Miłosława Regulska

Łukasz Bryk - 9 listopada 2021


3i5 na questowym spacerze

2 listopada korzystając jeszcze z ostatnich ciepłych i słonecznych dni, uczniowie klasy 3i5 pod opieką wychowawczyni Anety Lubienieckiej i pani Miłosławy Regulskiej udali się na spacer po Radzyminie.

Tym razem była to wyprawa questowa. Poznawanie historii Radzymina zaczęliśmy od wizyty na  cmentarzu Poległych w 1920r. Symbolicznie zapaliliśmy znicz na grobie żołnierzy, którzy wtedy stracili życie. Odwiedziliśmy również grób inż. Czesława Nowaka – patrona naszej szkoły. Dalszy spacer odbywał się Drogą Golgoty, zgodnie z wskazówkami zawartymi w tekście questu. Na chwilę zatrzymaliśmy się przy pomniku radzymińskiej kolejki wąskotorowej, a następnie udaliśmy się do Kolegiaty Przemienienia Pańskiego.

Łukasz Bryk - 8 listopada 2021


Szkoła pamięta

Łukasz Bryk - 8 listopada 2021


Warsztaty – „Świniaczek”

W październiku klasy 3g5 i 2g brały udział w warsztatach organizowanych w Intermarche Radzymin o nazwie „świniaczek”. Klasy otrzymały wiedzę praktyczną na temat rozbioru tuszy wieprzowej, podziału na elementy kulinarne podczas rozbiórki półtuszy „świnki”. Utrwaliły wiedzę teoretyczną na temat zastosowania elementów kulinarnych tuszy wieprzowej w różnych potrawach oraz widziały jak wyglądają niektóre elementy wieprzowiny już przetworzone jako wyroby wędliniarskie.

Autor: Joanna Szerszeń

Łukasz Bryk - 5 listopada 2021


5 listopada dzień postaci z bajek

W dniu 5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji klasa 3G5 wraz z wychowawcą P. Renatą Kornacką zaproponowała, żeby przebrać się za swoje ulubione postacie z bajek.

Pani Dyrektor Małgorzata Zwolska zgodziła się, a Samorząd Szkolny pod opieką P. Edyty Horodelskiej zajął się rozpropagowaniem całej akcji. Osoby przebrane tego dnia były zwolnione z odpowiedzi i niezapowiedzianych kartkówek.

Łukasz Bryk - 5 listopada 2021


Zajęcia z doradztwa zawodowego w kasie pierwszej.

Dnia 4 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu doradztwa zawodowego, które przeprowadziła pani Beata Michalik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie. Zajęcia przeprowadzone zostały
w klasie 1 t i dotyczyły metod, technik uczenia się i zapamiętywania.

Miłosława Regulska

Łukasz Bryk - 5 listopada 2021


Klasa 3i na wycieczce w Warszawie

29 października 2021 r. w piątkowe przedpołudnie klasa 3i z opiekunami panią Marzanną Gruszczyńską i Miłosławą Regulską udała się na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem był spacer po Łazienkach Królewskich. To wyjątkowo cenny historycznie zespół pałacowo-ogrodowy, który powstał już w XVII wieku. Na terenie parku jest łącznie 40 budynków, z których wiele stanowią cenne zabytki. Naszą szczególną uwagę  zwrócił pomnik Chopina oraz Pałac na Wyspie. Oprócz wyjątkowej architektury można znaleźć także piękną przyrodę. W pięknej aurze jesiennej, przechadzając się po alejkach ogrodowych nie zabrakło pamiątkowych zdjęć naszych uczniów.

Łukasz Bryk - 5 listopada 2021


Zgodnie z zarządzeniem dyrektora dzień 24 grudnia 2021 jest dniem wolnym od pracy. Szkoła w tym dniu będzie zamknięta.
close
Skip to content