Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

ŚLADAMI ŻOŁNIERZY AK i NSZ

„Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem”
Witold Pilecki

 26 października  reprezentacja uczniów  naszej szkoły razem z Dyrektor p. Małgorzatą Sieroszewską i opiekunem Szkolnego Klubu AK Ziemi Radzymińskiej p. Małgorzatą Mierzejewską -Jaros w ramach projektu koordynowanego przez Federację Patriotyczną „Klub międzypokoleniowych spotkań” udała się do Płocka, gdzie oddała hołd żołnierzom Armii Krajowej walczącym o niepodległość Polski.

Głównym punktem programu była uroczystość patriotyczna przy Pomniku AK na Radziwiu w Płocku, w której wzięły udział Poczty Sztandarowe, przedstawiciele środowisk szkolnych,  kombatanckich z Warszawy, Płocka, Ciechanowa i Radzymina. W trakcie pobytu w Płocku udaliśmy się do Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którą zwiedziliśmy oraz pod Tablicę Pamiątkową Rotmistrza Witolda Pileckiego, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Na zakończenie wyjazdu w „Leśnym Zakątku” w Białobrzegach koło Płocka przy ognisku odbyło się podsumowanie spotkania.

Serdecznie dziękujemy p. Władysławowi Kolatorskiemu, który podjął się organizacji całego wydarzenia – uczestniczyło w nim  ponad 300 uczniów z 15 szkół.

Małgorzata Mierzejewska-Jaros - 6 listopada 2023


Skip to content