31 marca 2026 r. odbył się szkolny konkurs gastronomiczny poświęcony przygotowaniu mazurka wielkanocnego w nowoczesnej odsłonie. W wydarzeniu wzięło udział 14 uczniów z klas kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności.

Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom, wykazując się zarówno umiejętnościami kulinarnymi, jak i dużą kreatywnością w dekorowaniu oraz estetycznym podaniu wypieków. Wszystkie prace były starannie przygotowane i zgodne z tematyką konkursu.

Jury degustacyjne oceniało:

  • smakowitość ciasta,
  • wygląd ogólny potrawy (w tym kreatywność),
  • pracochłonność wykonania,
  • estetykę podania.

Po obradach jury wyłoniono zwycięzców:

  • I miejsce – Daria Stępień z kl. 3d
  • II miejsce – Monika Śliwińska z kl. 3g
  • III miejsce – Gabrysia Szulborska kl. 3d

Przyznano również dwa wyróżnienia dla Wiktorii Tchorz z kl. 3d i Radka Bieleckiego z kl. 3g. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za zaangażowanie i wysoki poziom prezentowanych prac.