Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Klasy 2c, 4t i 3g w Teatrze Polskim

18 kwietnia uczniowie klas 2c, 4t i 3g pod opieką p. Marzeny Falc, p. Julii Kulej i p. Małgorzaty Mierzejewskiej-Jaros, wybrali się do Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie na jedną z najlepszych osiemnastowiecznych komedii p.t. „Awantura w Chioggi” Carla Goldioniego zwanego włoskim Molierem.

Akcja sztuki, reżyserowana przez Edwarda Wojtaszkę rozgrywa się w Chioggi, zwanej małą Wenecją, na której ulicach właśnie rozsiadły się kumoszki. Tkają koronki, czekają na mężów, narzeczonych, intrygują i w efekcie rozpętują apokaliptyczną awanturę.

Nieprzemijający potencjał tekstu, dynamika akcji i wspaniała gra aktorów oraz scenografia i kostiumy Weroniki Karwowskiej zachwyciły uczniów i nauczycieli., którzy z entuzjazmem oczekują na kolejną, już za miesiąc, wizytę w Teatrze Polskim.

Małgorzata Mierzejewska-Jaros - 19 kwietnia 2024


Skip to content