Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Poranek poetycki

Młodzież usadowiła się wygodnie w świetlicy szkolnej, czekając na spotkanie z zaproszoną poetką. Jakież było ich zdziwienie, kiedy okazało się, że zaproszonym gościem jest nasza pani wicedyrektor Agnieszka Kordyzon. Uczeń klasy II c Jakub Olejnik w bardzo profejsonalny sposób, a jednocześnie „na luzie”, przeprowadził wywiad z panią Kordyzon. Dowiedzieliśmy się o jej inspiracjach, tematach pisarskich oraz wysłuchaliśmy kilku anegdot. Całość przeplatana była wierszami z pierwszego tomiku naszej poetki w wykonaniu nauczycieli: p. Anny Romaszko, p. Anety Lubienieckiej, p. Małgorzaty Zwolskiej oraz p. Tomasza Borowskiego. W tle widzieliśmy przewijające się zdjęcia pani Agnieszki. Dopełnieniem wywiadu była piękna muzyka.
Spotkanie zakończyło się owacjami na stojąco. Jesteśmy dumni, że w  naszej szkole pracuje prawdziwa poetka.

Krystyna Ziemichód
Miłosława Regulska

Miłosława Regulska - 11 kwietnia 2024


Skip to content