Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

WYCIECZKA DO TORUNIA

W dniu 2 października 2023 roku uczniowie klas Ie  i Id  wraz
z wychowawczyniami Panią Katarzyną Demianiuk, Panią Dorotą Gastoł oraz Panią Miłosławą Regulską uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Torunia – miasta Mikołaja Kopernika.

Nasz pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta w towarzystwie pani przewodnik, która niezwykle ciekawie opowiadała historię miasta i jego mieszkańców. Kolejnym punktem wycieczki było wykonanie pierników podczas warsztatów piernikowych. Każdy uczestnik dostał do swojej dyspozycji, pięknie pachnące przyprawami surowe ciasto piernikowe, którym odpowiednio musiał się zająć. Ostatnim etapem tworzenia piernika był jego wypiek. W trakcie warsztatów prowadzący zapoznał uczestników z najciekawszymi legendami, anegdotami  i opowieściami o piernikach i piernikarzach. Po tylu atrakcjach przyszedł czas na posiłek w restauracji Oberża

Podczas naszego pobytu nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek. Pogoda bardzo nam dopisała, tak samo zresztą jak humor i wspaniała atmosfera. Wracamy wzbogaceni
o nową wiedzę, jak również o nowe relacje koleżeńskie.

Katarzyna Demianiuk - 4 października 2023


Skip to content