Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Tradycyjnie jak co roku 25 października młodzież z klas maturalnych wraz z wychowawcami wzięła udział w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Udaliśmy się by wspólnie modlić i zawierzyć Maryi ostatni rok nauki, egzaminy maturalne a także czas rozeznawania dalszej drogi życiowej. Udział we wspólnej modlitwie buduje w nas obraz młodego Kościoła. 

Na miejsce dojechaliśmy przed godziną 10 i udzieliliśmy wywiadu radiu JasnaGóraNews gdzie podzieliliśmy się swoimi zmartwieniami, troskami, oczekiwaniami, ale i prośbą o kierowanie się prawdziwą mądrością w życiu, po czym udaliśmy się do Bazyliki na uroczyste powitanie maturzystów a także wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej, aby we wspólnocie trwać w modlitwie razem z Maryją, która bezgranicznie uwierzyła i zawierzyła Panu Bogu. 

Z pielgrzymami modlił się również biskup Romuald Kamiński, który w homilii powiedział, że Bóg pragnie działać w życiu człowieka, ale to od nas zależy, czy Mu na to pozwolimy. 

Biskup dodał, że w pewnym wieku człowiek bierze odpowiedzialność za innych ludzi, także za to, by prowadzić ich do Jezusa. Jest to między innymi zadanie rodziny. 

To był dobry dzień, pełen przeżyć duchowych, refleksji i radości. Każdy z nas miał szansę skorzystać ze skarbca łask, które w tym szczególnym miejscu, jakim jest Jasna Góra, płyną obfitym strumieniem. 

Po przeżyciach duchowych był też czas na „małe co nieco” dla ciała, a potem wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. 

Edyta Horodelska - 26 października 2022


Dzień otwarty!
22 kwietnia (sobota) od 10:00 - 13:00

X
Skip to content