Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Kulinarne warsztaty w ZSTZ

Dnia 11.10.2022 r. uczniowie z klasy 2B wraz z wychowawcą p. Agnieszką Wardak i p. Moniką Kogut ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyminie przybyli na warsztaty kulinarne „Kanapkowo” do Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Inż. Czesława Nowaka w Radzyminie. Dzieci miały możliwość zwiedzić szkołę, poznać zespół nauczycieli gastronomii i pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowego żywienia. Podczas lekcji praktycznych uczniowie tworzyli pyszne, kolorowe i zdrowe kanapeczki pod okiem starszych uczniów – Otylii i Agaty z kl 2g oraz Oskara z kl 4g5. Warsztaty zainspirowały dzieci do przygotowywania takich pyszności dla swoich rodziców .

Dnia 12.10.2022r. odwiedziła Nas kolejna grupa uczniów. Tym razem uczniowie kl 4 wraz z wychowawcą p. Katarzyną Wilczyńską ze Szkoły nr 2 w Słupnie na warsztatach kulinarnych przygotowywali zdrowe, jesienne koktajle. Uczniowie wcześniej wybrali 4 różne rodzaje koktajli – owocowo-warzywny, na bazie mleka, owocowy oraz mleczny-kinder bueno. Przy pomocy starszych kolegów Piotra i Oskara z kl 4g5 próbowali swoich umiejętności gastronomicznych – pierwsze obieranie, pierwszy koktajl …

Renata Kornacka - 18 października 2022


Dzień otwarty!
22 kwietnia (sobota) od 10:00 - 13:00

X
Skip to content