Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

83. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

W sobotę 24 września 2022 r. delegacja naszej szkoły w asyście Pocztu Sztandarowego uczestniczyła  na Cmentarzu Poległych w Radzyminie w uroczystości z okazji 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. 

Utworzenie 83 lata temu – we wrześniu 1939 roku – Służby Zwycięstwu Polski stworzyło podwaliny Polskiego Państwa Podziemnego, które oprócz walki zbrojnej z okupantami, prowadziło także akcję tajnego nauczania, organizowało sądownictwo, a także działalność propagandową oraz wywiadowczą. Działające w latach 1939 – 1945 Polskie Państwo Podziemne było fenomenem w całej okupowanej Europie.

Małgorzata Mierzejewska-Jaros - 25 września 2022


Dzień otwarty!
22 kwietnia (sobota) od 10:00 - 13:00

X
Skip to content