Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Spacer ulicami Radzymina klasy pierwszej technikum architektury krajobrazu.

7 października 2021r. klasa pierwsza technikum architektury krajobrazu razem
z panią Barbarą Gągąłą i Miłosławą Regulską udała się na wycieczkę historyczną po Radzyminie. Pierwszym miejscem była Biblioteka Publiczna gdzie młodzież obejrzała wystawę pt.” Wizja do życia. Dyplomaci, którzy ratowali Żydów” oraz wysłuchała krótkiej prelekcji poświęconej tematyce żydowskiej. Następnie Drogą Golgoty przeszliśmy na cmentarz gdzie zapaliliśmy znicze na grobie patrona szkoły inż. Czesława Nowaka oraz żołnierzy 1920 r.

W drodze powrotnej udaliśmy się do parku, w którym znajduje się  zabytkowy Domek Ogrodnika.

Oprac.: Miłosława Regulska

Łukasz Bryk - 12 października 2021


Skip to content