Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Maturzyści w Częstochowie

Niektórzy mówią, że „matura to bzdura”. Inni egzaminem dojrzałości przejmują się od rozpoczęcia nauki w szkole średniej. Każdego roku o spokój, mądrość, a także łatwość w nauce i pomyślne zdanie matury młodzież prosi Matkę Bożą podczas pielgrzymki na Jasnej Górze.
Tradycyjnie jak co roku 6 października młodzież z klas maturalnych wraz z wychowawcami wzięła udział  w pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Motywacją wyjazdu do Częstochowy były  słowa św. Jana Pawła II, że Jasna Góra jest „Ołtarzem Ojczyzny” i „Konfesjonałem Narodu”.

Na miejsce dojechaliśmy przed godziną 11 i od razu udaliśmy się  na uroczystą Mszę Świętą, aby we wspólnocie trwać w modlitwie razem z Maryją , która bezgranicznie uwierzyła i zawierzyła Panu Bogu.
Po przeżyciach duchowych był też czas na „małe co nieco” dla ciała, a potem wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

To był dobry dzień, pełen przeżyć duchowych, refleksji i radości. Każdy z nas miał szansę skorzystać ze skarbca łask, które w tym szczególnym miejscu, jakim jest Jasna Góra, płyną obfitym strumieniem.

Oprac.: Edyta Horodelska

Łukasz Bryk - 8 października 2021


Dzień otwarty!
22 kwietnia (sobota) od 10:00 - 13:00

X
Skip to content