Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Młodzież z klas 3g5 i 3gk w Arciechowie wśród dębów, łąk i wody.

W dość chłodny i deszczowy poranek w sobotę 25 września grupa młodzieży z kl. 3g5 z opiekunkami: p. Joanną Rasińską i p. Katarzyną Wilczyńską wybrała się na poszukiwanie skarbca w Arciechowie. Dwa dni później przy znacznie ładniejszej pogodzie, trasą questu udała się prawie w komplecie, klasa 3gk ze swoją wychowawczynią p. Magdą Metelską i z nauczycielką biologii.  Nie było łatwo, ale na pewno ciekawie. Trasa bowiem wiodła przez obszary Natura 2000, obejmowała  też fragment Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.  W wielu miejscach rosły okazałe dęby, będące pomnikami przyrody. Mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi ekosystemami i porozmawiać o zależnościach między różnymi gatunkami zamieszkującymi dane siedlisko. Były to więc lekcje biologii w terenie, ale także wspólnie, aktywnie spędzony czas.

Trasa była opisana w ulotce w sposób trochę tajemniczy, na przykład:

W lewo jest droga w piękne łąki,

Lecz Ty na prawo skręcaj ostro.

I wkrótce w dróżkę zboczysz małą,

Gdzie o niebieskich śnią migdałach.

Kto się trochę zagapił, wędrował dalej  robiąc kolejne kilometry i oddalając się od skarbca. Wróciliśmy na szczęście w komplecie posileni jagodziankami od pani Joasi lub cukierkami. 

Iwona Matusiewicz

Łukasz Bryk - 8 października 2021


Skip to content