Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Wycieczka klas 2c i 2g do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

28 maja uczniowie klas 2c i 2g wyruszyli na fascynującą wycieczkę do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Na miejscu, pani przewodnik wciągnęła ich w świat kolei wąskotorowej, dzieląc się ciekawostkami i historiami, które zapadły w pamięć. Uczniowie mieli okazję zobaczyć imponującą kolekcję eksponatów muzealnych – od zabytkowych lokomotyw po unikalne wagony i inne pojazdy dostosowane do wąskich torów.

Oprac.: Jakub Olejnik 2c

Kolejnym etapem wyprawy był malowniczy przejazd do Puszczy Kampinoskiej. Z okien pociągu uczniowie podziwiali piękne krajobrazy oraz historyczne zabytki regionu Sochaczewa. Po dotarciu na miejsce, odbyli krótki spacer po Puszczy, który zakończył się przy ognisku. Tam czekała na nich ekscytująca gra terenowa, stanowiąca idealne podsumowanie całej wycieczki.

Łukasz Bryk - 29 maja 2024


Skip to content