Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Konkurs na  „Najładniejszy stół bożonarodzeniowy”

         W dniu 14 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs na  „Najładniejszy stół bożonarodzeniowy” Celem konkursu było upowszechnianie wzorów dekoracyjnego i estetycznego nakrywania stołów okolicznościowych o tematyce bożonarodzeniowej. Organizatorkami konkursu były nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych: M. Derlacz i E. Starzak – Jankowska. W konkursie wzięło udział 5 dwuosobowych drużyn. Jury oceniało

-dobór bielizny stołowej,

-sposób ułożenia bielizny i zastawy stołowej,

-aranżację stołu i zgodność z tematyką konkursu,

-organizacja pracy przy nakrywaniu,

-nowatorstwo,

-wkład własnej pracy w wykonanie elementów dekoracyjnych.

          Poziom drużyn był bardzo wyrównany – maksymalna punktacja wynosiła 210 pkt, a oceny zespołów mieściły się w przedziale 179-197 punktów, przygotowując stoły widzieliśmy z Waszej strony ogromne zaangażowanie. Pokazaliście nam, że potraficie nakryć oraz przygotować piękne stoły o tematyce świątecznej.

          W tym roku I miejsce zdobyły uczennice z klasy 1D: Gabriela Szulborska i Daria Śmietańska, II miejsce zajęły Maja Sygnetowska i Wiktoria Michalska również z klasy 1D, III miejsce uzyskały Zuzanna Skibowska i Wiktoria Izbicka – z klasy 2D. Finalistom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

         Dla I, II i III miejsca przewidziane są nagrody rzeczowe i dyplomy, dla pozostałych drużyn dyplomy uczestnictwa. Rozdanie nagród i dyplomów odbędzie się pod koniec kwietnia na uroczystym apelu.

Ewa Starzak-Jankowska - 19 grudnia 2023


Skip to content