Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Akcja ”Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” zakończona.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają  elektrośmieci” organizowanego przez firmę Green Office Ecologic w Warszawie.

Celem akcji  było nie tylko uporządkowanie strychów i komórek ale również podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.  Szkoła pozbyła się między innymi przestarzałego sprzętu informatycznego, który będzie za darmo zutylizowany. Niektórzy uczniowie rozstali się ze starymi komórkami lub drukarkami.          W akcji uczestniczyli też niektórzy Opiekunowie przywożąc samochodami  większe sprzęty. Wśród elektrośmieci  znalazły się kuchenki, wentylatory, suszarki, żelazka, tostery , telewizory, baterie i wiele innych przedmiotów.

19 kwietnia przedstawiciele firmy Green Office Ecologic Sp. z.o.o. zabrali ok. 600 kg zebranych elektrośmieci.

Iwona Matusiewicz - 21 kwietnia 2023


Skip to content