Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Szkolenie na temat cyberbezpieczeństwa

Za nami szkolenie na temat cyberbezpieczeństwa dla uczniów klas uczących się w zawodzie technik informatyk i technik programista.
Dziś gościliśmy w szkolę Tomasza Pająka, specjalistę w zakresie bezpieczeństwa w IT, reprezentującego firmę CLICO z Warszawy.
Tematyką szkolenia były m.in: działania i narzędzia grup przestępczych typu APT (Advanced Persistent Threat), obowiązki operatorów usług kluczowych oraz dyrektorów IT, koncepcja działów SOC, frameworki NIST, CIS Controls™ oraz MITRE ATT&CK, koncepcja Triady SOC (EDR + NDR + SIEM/SOAR).
 
 
Najbardziej uświadamiające skalę zagrożeń dla przedsiębiorstw były przykłady ataków typu ransomware, czy file-less i zastosowań wspomnianych wcześniej systemów zabezpieczających w realnych scenariuszach.
 

Na koniec szkolenia odbył się konkurs z nagrodami. Zwycięzcom gratulujemy!

Adam Popławski - 2 marca 2023


Skip to content