Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Klasa 3T na warsztatach w Muzeum Warszawy:

Patriotyzm – wspólna sprawa.

Dzisiaj, patriotyzm to słowo modne, nadużywane, a dla niektórych, trochę wstydliwe. Ale czym jest patriotyzm? Czym jest dla mnie? Czy to wyłącznie bohaterstwo w walce i gotowość śmierci za ojczyznę? Czy rozumiemy to słowo tak samo jak ludzie po wojnie odbudowujący Warszawę?

 

Aby odpowiedzieć na to pytanie klasa 3T pod opieką p. Małgorzaty Mierzejewskiej–Jaros i p. Edyty Horodelskiej wybrała się na warsztaty pt. „Kobiety mają moc – bohaterki swoich czasów”. Zajęcia dotyczyły odbudowy Starego Miasta w Warszawie, w kontekście działania i współpracy całego społeczeństwa. Czy kobiety uczestniczyły w odbudowie? Faktycznie, niewiele ich na starych oficjalnych fotografiach… Zdjęcia architektów, autorów planów odbudowy Warszawy, przedstawiają samych mężczyzn. Ale to nie znaczy, że nie było architektek, artystek, robotnic czy zwykłych ochotniczek, które sprawiały, że miasto podnosiło się z ruin, o czym przekonali się uczniowie klasy 3T.

Małgorzata Mierzejewska-Jaros - 13 lutego 2023


Dzień otwarty!
22 kwietnia (sobota) od 10:00 - 13:00

X
Skip to content