Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Tulipany na 70-lecie Szkoły

W dniach 24 – 28 października 2022 r. uczniowie posadzili cebule tulipanów na terenie ogrodu szkolnego.

Inicjatorką projektu „Tulipany na 70-lecie Szkoły” jest  Wicedyrektor Szkoły – Pani Małgorzata Sieroszewska. Celem projektu jest upamiętnienie 70-lecia istnienia naszej Szkoły.

Bardzo chętnie uczniowie włączyli się w wykonanie symbolicznego projektu. Cebule tulipanów zostały zakupione z pieniędzy zebranych przez uczniów wszystkich klas.  Uczniowie każdej klasy wybrali inny kolor kwiatów, aby na wiosnę budynek szkoły był otoczony feerią barw.

Dzięki wykonaniu prac przygotowawczych przez uczniów technikum architektury krajobrazu proces sadzenia cebul przebiegł bardzo sprawnie. Prace te obejmowały m.in. wymianę podłoża w istniejących pojemnikach, posadzenie cebul w koszykach i przygotowanie mieszanki ziemi do ich przykrycia. Każda partia tulipanów została oznaczona etykietą z nazwą odmiany.

W gablotach znajdujących się na pierwszym piętrze budynku szkoły umieszczone będą zdjęcia z przebiegu całej akcji sadzenia cebul.

W projekcie brali udział nauczyciele praktycznej nauki zawodu: Pani Grażyna Kujawska, jako koordynująca sadzenie cebul we współpracy z Panią Haliną Baranowską, Panią Ewą Wardak i Panem Grzegorzem Rudnikiem. Logistyką przedsięwzięcia zajmowała się Pani Dorota Jachacy.

 Z niecierpliwością czekamy na pojawienie się pierwszych kwiatów, którym będzie poświęcony kolejny reportaż.

Klasa 1A

Klasa 1B

Klasa 1C

Klasa 1D

Klasa 1G

Klasa 2A

Klasa 2B

Klasa 2G

Klasa 2T

Klasa 3G

Klasa 3I

Klasa 3K

Klasa 3T

Klasa 4G5

Klasa 4GK

Klasa 4I

Klasa 4K5

Klasa 4T

Spodziewamy się takiego efektu wiosną 2023:

Dorota Jachacy - 18 listopada 2022


Dzień otwarty!
22 kwietnia (sobota) od 10:00 - 13:00

X
Skip to content