Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Codeweek 2022

National Coding Week

Tradycyjnie jak co roku w ramach codeweek’a, czyli programistycznego tygodnia kodowania, wzięliśmy udział w Ogólnopolskim konkursie programistycznym Hack Heroes. Organizatorami inicjatywy jest Fundacja Media 3.0 i SAP SE.

Hack Heroes

Konkurs polega na przygotowaniu aplikacji, odpowiadającej na główny temat, który organizatorzy ujawniają przed rozpoczęciem europejskiego codeweek’a. W tym roku tematem przewodnim są „Obywatele”. Jak autorzy konkursu informują na stronie https://hackheroes.pl/ : „Tegoroczny temat jest bardzo szeroki – projekty mogą dotyczyć aktywności społecznej i obywatelskiej, relacji obywatel – władza, a także praw i obowiązków obywateli. Przykładowo: wolontariat, pomoc sąsiedzka lub koleżeńska, organizacja zbiórek, budżety obywatelskie, współpraca z samorządem, obywatelska kontrola władzy rządowej / samorządowej, oddolne inicjatywy społeczne.”.

Wychodząc naprzeciw problemowi grupa pięciu uczniów z klasy 1C (technik programista) – Jakub Olejnik, Dominik Wielgus, Mikołaj Borys, Jakub Bocheński, Jakub Kołomański, przygotowała aplikację „e-urząd”. Zadaniem programu jest usprawnienie pracy urzędów oraz ułatwienie i przyśpieszenie w załatwianiu wszelkich spraw w urzędach. 

W wersji projektowej dostępny mamy moduł rejestracji pojazdu oraz możliwość złożenia wniosku o zgodę na wycinkę drzew. Zadaniem programu jest przesłanie odpowiedniego wniosku do odpowiedniego urzędu. Dzięki pomysłowi, nie tylko omijamy kolejki w urzędach ale również możemy w łatwy i szybki sposób wypełnić wniosek bez potrzeby wizyty w urzędzie oraz w czasie dogodnym dla nas – nawet gdy dany urząd jest nieczynny.

Autorom aplikacji życzymy sukcesów oraz powodzenia podczas konkursu.

Link do programu: http://apphh.ezyro.com/

Source code (kod źródłowy aplikacji): https://github.com/JakubOlejnik2007/aplikacja_hack_heroes

Łukasz Bryk - 9 listopada 2022


Dzień otwarty!
22 kwietnia (sobota) od 10:00 - 13:00

X
Skip to content