Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Uroczystość 70-lecia Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Radzyminie

Obchody 70-lecia Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Radzyminie rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem biskupa diecezji warszawsko-praskiej Romualda Kamińskiego o godzinie 9.30. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. O oprawę liturgii zadbali uczniowie.

Następnie, na hali sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się część oficjalna uroczystości z udziałem władz powiatu Wołomińskiego, władz miasta i gminy Radzymin, przedstawiciela Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie, zaproszonych gości, byłych pracowników ZSTZ Radzymin, rodziny patrona szkoły oraz absolwentów z rożnych lat.

Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Hanna Skrzypczak przeczytała list od Starosty Powiatu Wołomińskiego Adama Lubiaka i wręczyła wspólnie z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Cezarym Wnukiem dyrektor Małgorzacie Zwolskiej, pięknie wygrawerowaną pamiątkową tablicę z okazji jubileuszu 70-lecia szkoły. Następnie głos zabrała wizytator Katarzyna Krawczyk, która przeczytała list od Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej.

Krzysztof Dobrzyniecki wiceburmistrz miasta i gminy Radzymin złożył gratulacje i wspomniał czasy, kiedy on był uczniem tej szkoły.

Wnuk patrona szkoły – dr inż. architektury krajobrazu Miłosz Walerzak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przypomniał postać i dokonania swojego dziadka inż. Czesława Nowaka.

Uczniowie ze szkoły wykonali piosenkę „Pamiętajcie o ogrodach” Jonasza Kofty, którą wspólnie nucili wszyscy zgromadzeni na sali.

Ostatnim punktem programu była premiera filmu o ZSTZ Radzymin, który powstał z okazji jej jubileuszu.

Zachęcamy do obejrzenia filmu:

Po części oficjalnej absolwenci i byli pracownicy szkoły wspólnie udali się do szkoły, gdzie były przygotowane kawiarenki na spotkania,  pyszny bigos i zupa dyniowa oraz dużo słodkości. Był to czas wielu wzruszających rozmów, spotkań i wspomnień.

PODZIĘKOWANIA

Dyrektor, pracownicy i rodzice dziękują
Starostwu Powiatowemu w Wołominie
za współorganizację wydarzenia.

 

Do powstania filmu o szkole przyczynili się sponsorzy:

Tadeusz
Redyk, prezes firmy LOGMaster,

Adam
Sierzan, właściciel firmy PS Namioty Halowe

Tomasz
Lenkiewicz, właściciel klubu Karate Kyokushin

za co serdecznie im dziękujemy.

 

Podziękowania za organizację całego wydarzenia kierujemy do sponsorów:

·       Jadwigi i Tadeusza Wardakowskich z firmy WITONA,

·       Jadwigi Roguskiej z Cukierni „Małgosia”,

·       Tadeusza Rasińskiego właściciela Cukierni „Tadek”,

·       Grzegorza Kozy prezesa Radzymińskiej Spółdzielni Handlowej, 

·       właścicieli Firmy Modoti,

·       Teresy Borowskiej,

·       Moniki Wysockiej.

Karolowi Augustyniakowi, właścicielowi cukierni „Augustyniak”  dziękujemy serdecznie za wykonanie tortów jubileuszowych.

Dziękujmy rodzinie patrona szkoły za ufundowanie 2 pieniężnych nagród dla najlepszych uczniów szkoły z okazji roku jubileuszowego.

Adam Popławski - 3 października 2022


Skip to content