Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Spektakl pod tytułem “Odwaga”

Spektakl pod tytułem “Odwaga” prezentowany w łódzkim teatrze powszechnym.

Główna bohaterka to Marysia pochodzi z patologicznej rodziny. Jej rodzina ma problemy z pieniędzmi a jej ojciec jest alkoholikiem.

Marysia jest skryta i wstydliwa.

Przeprowadza się z mamą do babci i zmienia szkołę. Tam poznaje nowych rówieśników którzy w większości ją wyśmiewają przez wygląd i styl bycia. Marysia z czasem się przełamuje i poznaje problemy dzisiejszego świata. Poznaje młodego chłopaka który jest transwestytą oraz koleżankę z bardzo silna osobowośćą. Różne wydarzenia i nowe znajomości, powodują ogromną zmianę w zachowaniu i postępowaniu Marysi. Staje się pewna siebie, bardziej otwarta i “zaczyna brać sprawy w swoje ręce”. Po zakończeniu spektaklu młodzież brała udział w warsztatach tematycznych.

Oprac.: Radosław Zdziennicki 1A

Łukasz Bryk - 7 kwietnia 2022


Skip to content