Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Akcja „BohaterON – włącz historię!”- po raz pierwszy naszej szkole!

W tym roku, po raz pierwszy, nasza szkoła przystąpiła do wartościowej akcji “BohaterOn – włącz historię”. Wydarzenie to jest ogólnopolską kampanią o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez stworzenie wysłanie Powstańcom pocztówki, kartki, laurki z życzeniami bądź listu.

W ramach akcji dodatkowo zostały przeprowadzone na lekcjach historii w klasach 1a, 1g, 1t, 2g, 2k, 2t warsztaty mające wprowadzenie uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losów Powstańców Warszawskich w czasie życia codziennego, które prowadzili oprócz działań wojennych. Zwieńczeniem warsztatów były fantastycznie odegrane przez uczniów mini scenki, przedstawiające życie codzienne powstańców: ślub, wesele, przygotowanie wspólnego posiłku, zdobywanie wody, seansu w kinie Palladium czy rozrywek w czasie wolnym.

Gratuluję wspaniałej pracy i zaangażowania.

Małgorzata Mierzejewska-Jaros

Łukasz Bryk - 13 marca 2022


Dzień otwarty!
22 kwietnia (sobota) od 10:00 - 13:00

X
Skip to content