Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

3i5 na questowym spacerze

2 listopada korzystając jeszcze z ostatnich ciepłych i słonecznych dni, uczniowie klasy 3i5 pod opieką wychowawczyni Anety Lubienieckiej i pani Miłosławy Regulskiej udali się na spacer po Radzyminie.

Tym razem była to wyprawa questowa. Poznawanie historii Radzymina zaczęliśmy od wizyty na  cmentarzu Poległych w 1920r. Symbolicznie zapaliliśmy znicz na grobie żołnierzy, którzy wtedy stracili życie. Odwiedziliśmy również grób inż. Czesława Nowaka – patrona naszej szkoły. Dalszy spacer odbywał się Drogą Golgoty, zgodnie z wskazówkami zawartymi w tekście questu. Na chwilę zatrzymaliśmy się przy pomniku radzymińskiej kolejki wąskotorowej, a następnie udaliśmy się do Kolegiaty Przemienienia Pańskiego.

W trakcie questu chłopcy uważnie czytali otrzymany tekst, wyszukiwali wszystkie wskazówki, rozwiązywali zagadki literowe i liczbowe po to, aby na koniec odgadnąć hasło.

Każda forma nauki jest dobra. Dobrze jest znać historię miejsc, gdzie żyjemy, pracujemy, uczymy się.

Aneta Lubieniecka

Łukasz Bryk - 8 listopada 2021


Dzień otwarty!
22 kwietnia (sobota) od 10:00 - 13:00

X
Skip to content