Nasze uczennice na IV Międzynarodowym Konkursie Gastronomicznym!

Z dumą informujemy o udziale reprezentacji naszej szkoły w finale IV Międzynarodowego Konkursu Gastronomicznego, który odbył się 16 marca 2026r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku. To prestiżowe wydarzenie zgromadziło najzdolniejszych adeptów sztuki kulinarnej, cukierniczej i kelnerskiej z Polski, Litwy oraz Łotwy.

Zmagania w kategorii cukierniczej
Nasze uczennice z klasy 2 D: Karolina Gębska i Ania Michalska zmierzyły się z niezwykle wymagającym zadaniem. W ciągu 120 minut musiały przygotować od podstaw cztery porcje autorskiego deseru restauracyjnego. Rywalizacja cukiernicza była wyjątkowo trudna, ponieważ wymagała zastosowania co najmniej trzech różnych tekstur w jednym daniu.

Czytaj więcej...

Perły Mazowsza

Zachęcamy do oddania głosu w plebiscycie Perły Mazowsza 2025 na Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej, który swoją działalnością aktywnie wspiera lokalną społeczność i przyczynia się do rozwoju naszego regionu. To wyróżnienie trafia do osób i inicjatyw, które swoją pracą, zaangażowaniem oraz pasją realnie wpływają na życie mieszkańców Mazowsza. Każdy głos ma znaczenie – pokażmy wspólnie, jak ważna jest działalność na rzecz lokalnej społeczności. Wystarczy tylko chwila. 👉…

Czytaj więcej...

Prolekt Celiakia. Wiedza Kluczem do Bezpiecznej Kuchni

Pani Gabriela Krzywicka, absolwentka naszej szkoły, a obecnie studentka trzeciego roku kierunku dietetyka na Uniwersytecie Vizja, podczas warsztatów skupiła się na podniesieniu kompetencji zawodowych uczniów w zakresie bezpiecznego przygotowywania posiłków bezglutenowych. W zajęciach uczestniczyli uczniowie kształcący się w zawodach Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Technologii Żywności.

Czytaj więcej...

DKMS – Pokonajmy Nowotwory Krwi

W Polsce około 180 000 osób cierpi na nowotwory krwi, z czego ponad 700 potrzebuje przeszczepienia od niespokrewnionego Dawcy. Dwóch  na 10 pacjentów w Polsce nie może znaleźć zgodnego Dawcy. Może Ty nim będziesz? Nasza Szkoła współpracując z Fundacją DKMS uczestniczy w projekcie #Komórkomania. Polega on na rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych lub szpiku kostnego. Wolontariusze Fundacji, którzy są naszymi pełnoletnimi uczniami wraz z opiekunem pomogą w wypełnieniu deklaracji i poinstruują w jaki…

Czytaj więcej...