Oprac.: Jakub Olejnik kl. 4c
Czytaj więcej...oprac: Jakub Olejnik kl. 4c
Czytaj więcej...Z dumą informujemy o udziale reprezentacji naszej szkoły w finale IV Międzynarodowego Konkursu Gastronomicznego, który odbył się 16 marca 2026r. w Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku. To prestiżowe wydarzenie zgromadziło najzdolniejszych adeptów sztuki kulinarnej, cukierniczej i kelnerskiej z Polski, Litwy oraz Łotwy.
Zmagania w kategorii cukierniczej
Nasze uczennice z klasy 2 D: Karolina Gębska i Ania Michalska zmierzyły się z niezwykle wymagającym zadaniem. W ciągu 120 minut musiały przygotować od podstaw cztery porcje autorskiego deseru restauracyjnego. Rywalizacja cukiernicza była wyjątkowo trudna, ponieważ wymagała zastosowania co najmniej trzech różnych tekstur w jednym daniu.
Zachęcamy do oddania głosu w plebiscycie Perły Mazowsza 2025 na Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej, który swoją działalnością aktywnie wspiera lokalną społeczność i przyczynia się do rozwoju naszego regionu. To wyróżnienie trafia do osób i inicjatyw, które swoją pracą, zaangażowaniem oraz pasją realnie wpływają na życie mieszkańców Mazowsza. Każdy głos ma znaczenie – pokażmy wspólnie, jak ważna jest działalność na rzecz lokalnej społeczności. Wystarczy tylko chwila. 👉…
Czytaj więcej...W naszej szkole odbyły się po raz kolejny warsztaty kuchni gruzińskiej, w których wzięło udział około 30 osób. Zajęcia zostały zorganizowane w dwóch turach, aby każdy uczestnik miał możliwość aktywnie włączyć się w przygotowanie potraw.
Czytaj więcej...Pani Gabriela Krzywicka, absolwentka naszej szkoły, a obecnie studentka trzeciego roku kierunku dietetyka na Uniwersytecie Vizja, podczas warsztatów skupiła się na podniesieniu kompetencji zawodowych uczniów w zakresie bezpiecznego przygotowywania posiłków bezglutenowych. W zajęciach uczestniczyli uczniowie kształcący się w zawodach Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Technologii Żywności.
Czytaj więcej...W Polsce około 180 000 osób cierpi na nowotwory krwi, z czego ponad 700 potrzebuje przeszczepienia od niespokrewnionego Dawcy. Dwóch na 10 pacjentów w Polsce nie może znaleźć zgodnego Dawcy. Może Ty nim będziesz? Nasza Szkoła współpracując z Fundacją DKMS uczestniczy w projekcie #Komórkomania. Polega on na rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych lub szpiku kostnego. Wolontariusze Fundacji, którzy są naszymi pełnoletnimi uczniami wraz z opiekunem pomogą w wypełnieniu deklaracji i poinstruują w jaki…
Czytaj więcej...W lutym uczniowie Naszej szkoły, klasy 2Ei2D uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do hotelu Mercure Warszawa Centrum w Warszawie. Celem wizyty było poznanie funkcjonowania hotelu „od zaplecza” oraz specyfiki pracy w branży hotelarsko-gastronomicznej.
Czytaj więcej...2 marca przedstawiciele Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Radzyminie, wraz z pocztem sztandarowym szkoły, wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – Niezłomnych, które odbyły się na Cmentarzu Poległych w Radzyminie.
Czytaj więcej...

