Jak co roku, uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Radzyminie wyruszyli na pielgrzymkę do Częstochowy, by zawierzyć czas przygotowań do egzaminu dojrzałości oraz przyszłe wybory życiowe Matce Bożej. Wydarzenie to na stałe wpisało się w tradycję szkoły i jest jednym z najważniejszych momentów w życiu społeczności uczniowskiej. Pielgrzymka ma charakter modlitewny, refleksyjny, ale też integracyjny. To czas wyciszenia, wspólnej modlitwy i rozmów, a także okazja do spotkania młodzieży z różnych klas w innej, duchowej atmosferze.…
Czytaj więcej...Dnia 6 października w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie z muzykami z filharmonii. Artyści przyjechali, aby zaprezentować nam piękno muzyki klasycznej i pokazać nam, jak różnorodne mogą być instrumenty.
Czytaj więcej...2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, nasza szkoła zamieniła zwykłe plecaki na… wszystko, co tylko podsunęła wyobraźnia! 😄
Uczniowie zaskoczyli nas swoją kreatywnością – podręczniki i zeszyty przynieśli m.in. w pudełkach, torbach na zakupy, workach a nawet w obudowie od komputera !
Czytaj więcej...3 marca 2025 r. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej odbył się etap diecezjalny XXXV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „Świętowanie i odpusty w Kościele katolickim”. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie z klasy 3c – Jakub Olejnik i Mikołaj Borys.
Czytaj więcej...Od sześciu lat uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Czesława Nowaka oraz Branżowej Szkoły I Stopnia im. Stefana Pogonowskiego w Radzyminie łączą siły, by wspólnie nieść pomoc i radość dzieciom z domu dziecka w okresie świątecznym. W tym roku nie mogło być inaczej – odwiedziny wypełnione serdecznością i hojnością stały się już naszą piękną tradycją.
Czytaj więcej...13 grudnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość, która połączyła czas adwentowego przygotowania na Boże Narodzenie z refleksją nad ważnymi wydarzeniami w historii Polski.
Na scenie uczniowie z klas 5t, 5g, 3c, 3b pod opieką p. Edyty Horodelskiej zaprezentowali program kolędowy, wypełniony pięknymi pieśniami bożonarodzeniowymi. Wspólny śpiew przypomniał nam o radości z narodzin Zbawiciela i wprowadził w niezwykłą atmosferę oczekiwania na nadchodzące święta. Występy młodzieży były nie tylko wzruszającym artystycznym przeżyciem, ale także okazją do wspólnego świętowania.
W październiku maturzyści, nauczyciele i wychowawcy z diecezji warszawsko-praskiej
uczestniczyli w tradycyjnej pielgrzymce na Jasną Górę, aby zawierzyć swoje życie i nadchodzące
wyzwania Matce Bożej. Wydarzenie rozpoczęło się wspólną modlitwą i śpiewem, po czym odbyła
się konferencja prowadzona przez ks. Michała Dziedzica. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej
Mszy Świętej w intencji maturzystów, celebrowanej przez ks. bp. Romualda Kamińskiego. Po
Eucharystii wspólnie odmówiliśmy akt zawierzenia przed obrazem Matki Bożej.
Pielgrzymka stała się dla nas głębokim przeżyciem duchowym, które umocniło naszą wiarę i
pozwoliło powierzyć przyszłe decyzje opiece Matki Bożej.
Niedawne powodzie dotknęły wiele rodzin, zostawiając ich bez dachu nad głową, a także bez dostępu do podstawowych środków do życia.
Czytaj więcej...Dnia 23 lutego odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Kandydowało trzech uczniów z klasy 2c: Jakub Olejnik, Szymon Sowiński, Mateusz Stoch. Wszyscy kandydaci zaprezentowali swój program wyborczy na plakatach. W wyniku głosowania wyłoniono następujący skład samorządu szkolnego: Jakub Olejnik – przewodniczący samorządu szkolnego, Szymon Sowiński – zastępca przewodniczącego samorządu szkolnego, Mateusz Stoch – skarbnik. W głosowaniu wzięło udział 293 uczniów.
Czytaj więcej...

