Coroczna pielgrzymka maturzystów ZSTZ Radzymin do Częstochowy

Jak co roku, uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Radzyminie wyruszyli na pielgrzymkę do Częstochowy, by zawierzyć czas przygotowań do egzaminu dojrzałości oraz przyszłe wybory życiowe Matce Bożej. Wydarzenie to na stałe wpisało się w tradycję szkoły i jest jednym z najważniejszych momentów w życiu społeczności uczniowskiej. Pielgrzymka ma charakter modlitewny, refleksyjny, ale też integracyjny. To czas wyciszenia, wspólnej modlitwy i rozmów, a także okazja do spotkania młodzieży z różnych klas w innej, duchowej atmosferze.…

Czytaj więcej...

Odwiedziny w domu dziecka – wspólna tradycja dwóch szkół z Radzymina 

Od sześciu lat uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Czesława Nowaka oraz Branżowej Szkoły I Stopnia im. Stefana Pogonowskiego w Radzyminie łączą siły, by wspólnie nieść pomoc i radość dzieciom z domu dziecka w okresie świątecznym. W tym roku nie mogło być inaczej – odwiedziny wypełnione serdecznością i hojnością stały się już naszą piękną tradycją.

Czytaj więcej...

Kolędowanie i Pamięć o 13 grudnia 

13 grudnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość, która połączyła czas adwentowego przygotowania na Boże Narodzenie z refleksją nad ważnymi wydarzeniami w historii Polski.
Na scenie uczniowie z klas 5t, 5g, 3c, 3b pod opieką p. Edyty Horodelskiej zaprezentowali program kolędowy, wypełniony pięknymi pieśniami bożonarodzeniowymi. Wspólny śpiew przypomniał nam o radości z narodzin Zbawiciela i wprowadził w niezwykłą atmosferę oczekiwania na nadchodzące święta. Występy młodzieży były nie tylko wzruszającym artystycznym przeżyciem, ale także okazją do wspólnego świętowania.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

W październiku maturzyści, nauczyciele i wychowawcy z diecezji warszawsko-praskiej
uczestniczyli w tradycyjnej pielgrzymce na Jasną Górę, aby zawierzyć swoje życie i nadchodzące
wyzwania Matce Bożej. Wydarzenie rozpoczęło się wspólną modlitwą i śpiewem, po czym odbyła
się konferencja prowadzona przez ks. Michała Dziedzica. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej
Mszy Świętej w intencji maturzystów, celebrowanej przez ks. bp. Romualda Kamińskiego. Po
Eucharystii wspólnie odmówiliśmy akt zawierzenia przed obrazem Matki Bożej.
Pielgrzymka stała się dla nas głębokim przeżyciem duchowym, które umocniło naszą wiarę i
pozwoliło powierzyć przyszłe decyzje opiece Matki Bożej.

Czytaj więcej...

Wybory samorządu szkolnego 2024

Dnia 23 lutego odbyły się wybory do samorządu szkolnego.  Kandydowało trzech uczniów z klasy 2c: Jakub Olejnik, Szymon Sowiński, Mateusz Stoch. Wszyscy kandydaci zaprezentowali swój program wyborczy na plakatach. W wyniku głosowania wyłoniono następujący skład samorządu szkolnego:  Jakub Olejnik – przewodniczący samorządu szkolnego, Szymon Sowiński – zastępca przewodniczącego samorządu szkolnego, Mateusz Stoch – skarbnik. W głosowaniu wzięło udział 293 uczniów. 

Czytaj więcej...