Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Wycieczka do Teatru Polskiego w Warszawie na spektakl

 „Wiśniowy sad” A. Czechowa

W dniu 23 listopada 2023 odbyła się wycieczka klas 2c, 2b oraz grupy uczniów z klasy 3g pod opieką p. Małgorzaty Mierzejewskiej-Jaros, p. Anny Romaszko, p. Doroty Gastoł i p. Ireny Pałaś do Teatru Polskiego im. Arnolda Szymfana w Warszawie na spektakl pt. „Wiśniowy sad”, czyli jedną z najlepszych sztuk Czechowa.

Oprac.: Szymon Sowiński 2c

Sad wiśniowy to część gospodarstwa przynosząca dochód. Spektakl wystawiony w reżyserii Krystyny Jandy przedstawia historię rodziny Raniewskich, których gospodarstwo nie przynosiło już zysków i rzadko rodziło owoce, których i tak nikt nie potrzebował. Właściciele żyli w przekonaniu, iż sad rośnie i nadal trwa, choć wraz ze zmianami świata los starych drzew splatał się z losami mieszkańców.

Inscenizacja zebrała pozytywne opinie wśród uczestników wyjazdu. Doskonała gra aktorska, kostiumy oraz piękna scenografia wzbogaciły wrażenia sceniczne, co uwypukliło wyjątkowość sztuki Czechowa.

Dziękujemy uczniom za udział w wycieczce oraz nauczycielom za jej organizację i sprawowanie opieki. 

Małgorzata Mierzejewska-Jaros - 23 listopada 2023


Skip to content