Projekt edukacyjny - "Tradycyjny sad"


W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego młodzież z klasy  „Technik Architektury Krajobrazu” wraz z grupami przedszkolaków założyła na terenie  Przedszkola nr 2 czereśniowy mini - sad.

Przeszliśmy szczęśliwie do drugiego etapu Konkursu „Tradycyjny Sad” i dostaliśmy 200 zł dofinansowania na zakup drzewek owocowych. 12 maja chłopcy z kl. 2t5 razem z p. Grzegorzem Rudnikiem założyli w Przedszkolu nr 2 mini - sad. Aktywnie pomagały im w tym przedszkolaki. Atmosfera pracy była bardzo przyjazna i niespodziewanie zostaliśmy wszyscy ugoszczeni obiadem. Uzupełnieniem akcji było późniejsze obsadzenie drzewek i rabat aksamitkami – roślinami o działaniu allelopatycznym, które zniechęcają krety i nicienie glebowe do żerowania. Rośliny zostały wyhodowane  w szkolnej szklarni.  Akcją sadzenia  aksamitek kierowała p. Halina Baranowska, tym razem brały w niej udział dziewczęta z 2t5  i nieodłączne przedszkolaki.

Mamy nadzieję, że wspólna akcja ZSTZ i Przedszkola nr 2 w Radzyminie nie tylko zaowocuje czereśniami w najbliższych latach, ale również będzie zachętą dla mieszkańców, aby zakładać  podobne sady. Każdy przecież chciałby zajadać się pysznymi owocami uzyskanymi we własnym ogrodzie, bez użycia  uciążliwych oprysków chemicznych.

Więcej o Projekcie można przeczytać na stronie https://tradycyjnysad.pl/

                                                                                               Iwona Matusiewicz