Wyróżnienie dla Filipa Rygało z klasy 2i5


W V Międzynarodowym Konkursie Historycznym „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości” wyróżnienie otrzymał uczeń naszej szkoły Filip Rygało. 

Konkurs ogłoszono w stulecie bitwy warszawskiej 1920 roku.   Jego organizatorami były instytucje: Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oraz posłowie i senatorowie polskiego parlamentu.

 

W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież z Polski, USA, Rosji, Czech, Austrii, Grecji, Kataru, Irlandii. Uczestnicy mogli zmagać się w kilku konkurencjach artystycznych takich jak plakat, praca plastyczna, film, seria znaczków pocztowych czy poezja, które tematyką nawiązywać miały do tytułu konkursu.

Uroczysta gala i podsumowanie konkursu miały odbyć się 20 marca 2020 roku w Belwederze w Warszawie, ale ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną uroczystość została odwołana. Prace konkursowe były zaprezentowane na wystawie w Zamku Królewskim w Warszawie.

Gratulujemy Filipowi sukcesu w tym prestiżowym konkursie i życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach!