Program „Czyste Powietrze"


Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomina o możliwości dofinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze.

Jest to ogólnopolski program wsparcia finansowego na wymianę źródeł ciepła. Jego celem głównym jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Narzędziem w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania oraz beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania.

W załączeniu przesyłam infografiki stworzone przez NFOŚiGW, które mogą być interesujące dla Państwa uczniów i ich rodzin. Pokazują one w sposób graficzny najważniejsze informacje o programie takie jak zasady przyznawania dofinansowania czy instrukcje wypełniania wniosków.

O programie „Czyste Powietrze”, szczególnie o nowościach,  NFOŚiGW informuje zawsze w aktualnościach na dedykowanej stronie www:

https://czystepowietrze.gov.pl/aktualnosci/, z czego najważniejsze w 2020 roku, to te:

- https://czystepowietrze.gov.pl/wyzsze-dotacje-i-wieksza-wspolpraca-z-gminami-rusza-druga-czesc-programu-czyste-powietrze-2-0/

- https://czystepowietrze.gov.pl/w-programie-czyste-powietrze-bedzie-latwiej-kwalifikowac-zielone-urzadzenia-i-materialy/

- https://czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-grubosci-izolacji-nowe-narzedzie-dla-wnioskodawcow-czystego-powietrza/

- https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze-e-wnioski-bez-wychodzenia-z-domu/

- https://czystepowietrze.gov.pl/rusza-program-czyste-powietrze-2-0/

Ponadto cennym źródłem informacji o programie jest Akademia Czystego Powietrza, dostępna do obejrzenia tutaj: https://czystepowietrze.gov.pl/akademiaczystegopowietrza/, a dla bardziej wnikliwych przygotowane są prezentacje dt. tematów z poszczególnych odcinków (dostępne są do pobrania w tej zakładce: http://czystepowietrze.gov.pl/do-pobrania/).

W tej samej ww. zakładce znajduje się też lektura obowiązkowa dla niewtajemniczonych w program, czyli przygotowane przez MKiŚ, zaktualizowane o II część programu: ulotka i broszura o Czystym Powietrzu (wersja elektroniczna do pobrania).