Devfest 2019


Devfest 2019

 

 

Nasza szkoła już po raz drugi miała zaszczyt być gospodarzem eventu programistycznego DevFest! W tym roku grupa GDG Warsaw oraz GDG Radzymin połączyła siły i zorganizowała dwudniowe wydarzenie 7 i 8 grudnia, które na długo pozostaną w pamięci nas wszystkich.

W warszawskim evencie jako wolontariusze brali udział nasi uczniowie z klasy 4i – Rafał Kosowski, Grzegorz Pakuła oraz 2AI – Robert Skarżyński, Bartosz Skarzyński i Grzegorz Witek. W Radzyminie natomiast, zaangażowali się: Szymon Ziemichód – 2AI, Robert Stankiewicz – 2AI, Piotr Romsicki – 2i, Dawid Chojnacki – 2i, Cezary Śliwiński – 4i, Grzegorz Pakuła – 4i, Rafał Kosowski – 4i, Dominik Skiba – 4i, Daniel Michalak – 4i, Piotr Broma – 4i, Wojciech Pyszkiewicz – 4i oraz Norbert Sulejewski – 4i.

W tym roku tematem przewodnim była powstała w maju 2017 roku technologia Flutter. Warto wspomnieć, że na tegorocznym DevFeście zaprezentowali się również nasi uczniowie z aplikacją konkursową MyEarth. Program został napisany właśnie we flutterze i działa na telefonach komórkowych. Zadaniem aplikacji jest sczytywanie informacji dotyczących zanieczyszczenia powietrza z wybranego przez użytkownika obszaru z sensorów GIOŚ. Grzegorz Pakuła wraz z Danielem Michalakiem i Cezarym Śliwińskim opowiedzieli o problemach jakie napotkali podczas tworzenia programu oraz o późniejszych możliwościach rozwoju aplikacji.

Wśród speakerów był również rekruter IT w firmie 7N Paweł Zdziech, który to opowiedział o ważnych aspektach poszukiwaniu pracy jako programista. Po inspirującej prelekcji można było z Panem Pawłem porozmawiać na temat wyboru dobrej pracy w IT oraz przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej. Warto również odwiedź blog przez niego prowadzony  - https://rekrutacyjny.blogspot.com/, na którym to opisuje tajniki rekrutacji.

Zaprezentowali się również:

Tomasz Śleboda – cloud expert. W temacie bezpieczeństwa aplikacji w chmurze,

Mateusz Chrzonstkowski – Software Engineer & IT trainer – w temacie “Webcomponents – brakujące lingua franca”,

Sebastian Denis – “Jak w 2020 zostać programistą aplikacji mobilnych”.

Na sam koniec tegorocznego radzymińskiego DevFestu była wyjątkowa prezentacja oraz warsztaty, które poprowadził Umit Duran z GDG Eskisehir z Turcji. Umit specjalizuje się w technologii Flutter, czego dowodem była m.in. wielka i szybka pomoc z problemami jakie pojawiały się w aplikacjach tworzonych podczas warsztatów. Warto również zwrócić uwagę, że nasi uczniowie mieli kolejną okazję do porozmawiania w języku angielskim.

Duże podziękowania należą się również naszej gastronomi za wszelką nieocenioną pomoc przed i podczas DevFestu. Informatycy szczególnie dziękują Miłoszowi Kurowskiemu i Klaudii Bartosiewicz z 4G, za zaangażowanie – bez waszej pomocy nie dalibyśmy rady. Dziękujemy za pełen profesjonalizm uczniom i nauczycielom z kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych

Oprac.: Łukasz Bryk


 

więcej zdjęć