Google I/O 2019 Extended


W sobotę 20 czerwca w naszej szkolę odbył się kolejny event GDG Radzymin. Tym razem było to wydarzenie trwające całą noc, którego celem było uhonorowanie majowej konferencji Google I/O 2019 Extended.

Mimo rozpoczętych wakacji w imprezie oraz jej przygotowaniach wzięli udział uczniowie: Rafał Kosowski, Wojciech Groszkiewicz, Przemysław Rudzki, Marcin Dąbkowski oraz Cezary Śliwiński.

Motywem przewodnim eventu były retro konsole i komputery. Każdy z uczestników miał szansę zagrać w kultowe gry na pamiętnych komputerach Commodore 64 czy Amiga 500. Nie zabrakło również wszystkim znanej konsoli PEGASUS, która jest klonem japońskiego Famicoma.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, w tym programowania w języku BASIC oraz turniej w grze International Karate na Commodore 64. Oczywiście nie zabrakło również relacji z konferencji Google I/O 2019 czy nocnego kodowania w Angular oraz NativeScript. P. Sebastian Denis zademonstrował jak zbudować webową apkę z użyciem Angular Material i Firebase, a także jak zaprogramować prostą aplikację na telefon komórkowy w NativeScript.

Event zakończył się o wschodzie słońca nad Zalewem Zegrzyńskim, na którym byli najbardziej wytrzymali uczestnicy.

Oprac.: Łukasz Bryk