Promocja kierunku technik architektury krajobrazu w Starostwie Powiatu Wolomińskiego


     W dniu 22 maja 2019 roku z inicjatywy Starosty Powiatu Wołomińskiego w sali konferencyjnej Powiatu Wołomińskiego odbyło się spotkanie promujące kierunek technik architektury krajobrazu, który jest najstarszym kierunkiem kształcenia w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Radzyminie.


     W spotkaniu uczestniczyli Starosta Adam Lubiak, wicestarosta Robert Szydlik, Naczelnik Wydziału Edukacji Hanna Skrzypczak, pracownicy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatu Wołomińskiego, dyrektor ZSTZ Małgorzata Zwolska, nauczyciele i doradcy zawodowi ze szkół podstawowych z Powiatu Wołomińskiego, pracodawcy  zajmujący się pielęgnacją zieleni i zakładaniem ogrodów oraz uczniowie i nauczyciele ZSTZ w Radzyminie. 

    Fragment Sali konferencyjnej został zaaranżowany na ogródek. Po powitaniu i otwarciu spotkania przez Starostę, głos zabrała pani Dorota Jachacy – kierownik szkolenia praktycznego w ZSTZ, która przedstawiła historię szkoły i osobę patrona Czesława Nowaka. Następnie pani Anna Grabowska – nauczycielka przedmiotów zawodowych, opowiedziała jak wyglądają praktyki i program nauczania w tym zawodzie. Potem głos zabrali uczniowie. Piotr Orzechowski pokazał projektowanie ogrodu w programie Gardenphilia DESIGNER, Anna Jankowska opowiedziała o tym wyjątkowym kierunku kształcenia z perspektywy ucznia, a Daniel Ślesicki pokazał tuje wycięte w spiralę i kulę oraz opowiedział o narzędziach używanych do cięcia tui, pokazał też zgromadzonym jak przygotować tuje do cięcia.


     Obsługę kelnerską zapewnili uczniowie klasy III tk – Paweł i Marta, a smaczne przystawki przygotowali uczniowie klasy II g spośród których troje obecnych było na spotkaniu: Mateusz, Natalia i Artur.


    Po spotkaniu był czas, aby porozmawiać z uczniami i nauczycielami, wypić kawę i zjeść przekąski, można było skorzystać z ogrodniczych porad naszych młodych specjalistów. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tą inicjatywę.