KOŁO FOTOGRAFICZNE

opiekunowie: mgr Anna Grabowska i mgr Ewelina Nikodymczuk

Członkowie koła zapewniają obsługę multimedialną wszystkich wydarzeń szkolnych, przyczyniając się tym samym do archizowania historii naszej placówki. Większość zdjęć na naszej stronie internetowej wyszło właśnie z ich rąk. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności wykorzystując szkolne aparaty i kamery.

W ramach działalności koła młodzież wyjeżdza z opiekunem w różne ciekawe miejsca na sesje fotograficzne.

Dzięki zaangażowaniu wieloletniej opiekunki koła fotograficznego, mgr Zofii Tomaszek, nauczycielki fizyki, autorskie prace uczniów wywoływane są w dużym formacie i wysyłane na lokalne, krajowe i międzynarodowe konkursy fotograficzne zdobywając wiele nagród i wyróznień.

Prace naszych uczniów prezentowane były w Muzeum w Koszalinie, w Muzeum w Toruniu, a także poza granicami Polski w Neubranderburgu (Niemcy), Kaliningradzie (Rosja), Martinie (Słowacja) Trenczynie (Słowacja) w Instytucie Polskim w Bratysławie (Słowacja), Sankt-Petersburgu (Rosja) i Budapeszcie (Węgry).

2011/2012

W roku 2011/12 koło fotograficzne brało udział w konkursie "Tęcza", "Człowiek, Świat, Przyroda", międzynarodowym konkursie "Muzealne Spoktania z Fotografią" oraz konkursach Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.

Nagrodę uzyskał Damodar Michalski (2L) w konkursie "Człowiek, Świat, Przyroda"

2010/2011

Koło fotograficzne w bieżącym roku szkolnym brało udział w konkursach :

1. „Foto – natura – Lato” organizowany przez Starostwo w Wołominie. Sandra Roguska uzyskała w nim wyróżnienie.

2. „Śladami Bitwy Warszawskiej” – organizator: Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział Terenowy w Warszawie – uczestniczyły 4 Osoby.

3. „Człowiek,Świat,Przyroda 2011”- Organizator: Pałac Młodzieżowy w Koszalinie – udział wzięło 12 Osób.

4. „Drzewa Sercem malować – organizator: Centrum Edukacji i Informacji i Ekologicznej w Gdańsku. Prace przygotowywało 8 uczniów.

5. Konkurs plastyczny „ Tęcza” – wzięło w nim udział 23 Osoby. Najwyżej jurorzy tego konkursu ocenili prace Kamila Szmurły. Poza nim wyróżniono prace: M. Wójcik, P.Karczmarczyka, Ani Pałaszewskiej, Marka Pałaszewskiego, Tomka Wojdy, Tomka Wielądka, Moniki Wyszomierskiej, Kamili Tyskiej, Agaty Drzewickiej i Sylwii Jabłeckiej. 

Obecnie przygotowywane są prace do Konkursu „Muzealne Spotkania z Fotografią”. Jest to międzynarodowy konkurs fotograficzny Organizowany przez Muzeum w Koszalinie.