Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Wycieczka do Kicin

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Kicinie rozpoczęła się zajęciami samodzielnego wykonywania poduszek. Dość nietypowych gdyż wypełnianych łupinami kaszy gryczanej z dodatkiem olejku eterycznego lawendowego. Podczas tych zajęć dowiedzieliśmy się, że dzięki wypełnieniu poduszki łupinami kaszy gryczanej dostosowuje się ona do kształtu głowy co wspomaga komfort spania, a włożona do mikrofali na 1 minutę zatrzymuje na dłuższy czas ciepło i może służyć jako termofor.

Kolejnym punktem wycieczki było obcowanie ze zwierzętami. Mieliśmy okazję zobaczenia oraz dotknięcia takich zwierząt jak konie, kucyki, świnie, króliki, psy, osły, alpaki oraz kozła. Karmiliśmy, niektóre z nich i mogliśmy się dowiedzieć o nawykach czy charakterystycznych zachowaniach . Ta część naszego pobytu w gospodarstwie była dla nas formą terapii, ponieważ przebywanie z tymi zwierzętami pozwoliło nam się wyciszyć i docenić chwilę.

Następni przenieśliśmy się do kuchni gdzie razem przygotowywaliśmy kluski śląskie. Pod czujnym okiem gospodyni nauczyliśmy się przygotowywać to jedno z najbardziej popularnych dań w Polsce. Na koniec wspólnie zasiedliśmy do stołu i mogliśmy się cieszyć wspólnie przygotowanym posiłkiem.

Ostatnią atrakcją dnia była gra terenowa w lesie. Poruszaliśmy się za pomocą mapy szukaliśmy zadań do wykonania jednocześnie podziwiając piękno otaczającej nas natury. Po skończeniu, z okazji zbliżającego się 3 Maja zawiesiliśmy na maszcie flagę Polski i odsłuchaliśmy hymn. Na koniec zasiadając wspólnie przy ognisku smażyliśmy kiełbaski oraz chleb rozmawiając ze sobą o wydarzeniach dzisiejszego dnia.

Wizyta w Kicinie pozwoliła nam się wyciszyć oraz przypomniała o tym, że czasem należy się zatrzymać i zwyczajnie cieszyć tym co dzieje się w danej chwili.

Barbara Gągała - 3 maja 2024


Skip to content