Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Debiut naszych uczniów na Politechnice Warszawskiej!

Wczoraj, w murach Politechniki Warszawskiej, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: debiut prelekcyjny dwóch naszych wybitnych uczniów, Jakuba Olejnika i Szymona Sowińskiego z klasy 2c (technik programista).

W ramach gwiazdkowego Klubu Informatyka, młodzi adepci technologii mieli zaszczyt prowadzić prelekcję na temat “Generowania obrazów przez AI”.

W swoim wystąpieniu, Jakub i Szymon z pasją opowiadali o fascynującym procesie tworzenia zapytań i generowania obrazów za pomocą sztucznej inteligencji. Demonstrując swoje umiejętności, zaprezentowali różnorodne, wygenerowane przez siebie grafiki i obrazy, które wzbudziły duże zainteresowanie wśród publiczności.

Kolejnym punktem programu było również wystąpienie nauczyciela przedmiotów zawodowych – Łukasza Bryka. Jego prelekcja skupiła się na błędach sztucznej inteligencji oraz na możliwościach jej praktycznego wykorzystania.

Łukasz Bryk, pokazał, jak przy pomocy programów graficznych i AI można poprawiać zdjęcia, tworzyć i rozbudowywać obrazy bazując na oryginalnych fotografiach, a także jak efektywnie wykonywać fotomontaże.

Wydarzenie to stanowiło nie tylko znaczący krok w edukacyjnej ścieżce naszych uczniów, ale również okazało się inspirującym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Pokazało, jak młodzi ludzie mogą wykorzystywać nowoczesne technologie do tworzenia czegoś nowego i jak ważne jest wsparcie ich pasji i zainteresowań.

Mamy nadzieję, że ten debiut będzie początkiem długiej i owocnej drogi naszych uczniów w świecie nauki i technologii.
Gratulujemy im tego wspaniałego sukcesu i nie możemy się doczekać kolejnych ich osiągnięć!

Łukasz Bryk - 20 grudnia 2023


Skip to content