Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Klub informatyka  – 14.11.2023r.

foto: Szymon Sowiński kl. 2c

Dnia 14 listopada 2023r. grupa uczniów z klas 2c, 4i i 5i5 pod opieką p. Łukasza Bryka wzięła udział w organizowanym przez Polskie Towarzystwo Informatyczne spotkaniu – klubie informatyka.

Motywem przewodnim spotkania była debata nad „Aktualnymi wyzwaniami sztucznej inteligencji”. Podczas tej debaty grupa panelistów przedstawiła swój punkt widzenia na tematy związane z coraz częściej występującymi systemami SI – bezpieczeństwo, zastosowania, zagrożenia. Podczas debaty można było usłyszeć o przykładach zastosowania AI w medycynie i weterynarii, a także o wątpliwościach co do stosowania takich systemów w wymiarze sprawiedliwości lub systemach social scoringu.

Oprac.: Jakub Olejnik kl. 2c

Łukasz Bryk - 16 listopada 2023


Skip to content