Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Wycieczka do Kazimierza Dolnego klas 2c i 4t 

W dniu 21 września 2023 r. odbyła się wycieczka klas 2c oraz 4t pod opieką p. Małgorzaty Mierzejewskiej-Jaros, p. Anny Grabowskiej i p. Anny Roszkiewicz do Kazimierza Dolnego. Celem wyjazdu było zdobycie wiedzy na temat historii miasta oraz integracja między grupą. 

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody, zwiedzający mieli okazję zobaczyć najsłynniejsze miejsca a także, korzystając z wiedzy pani przewodnik, usłyszeć o przeszłości tej miejscowości. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy.

W czasie, gdy jedna wybrała się meleksami do Ściany Płaczu i Wąwozu Korzeniowy Dół, druga zwiedzała m.in. Kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja oraz Górę Trzech Krzyży. Uczestnicy mogli również usłyszeć najstarsze organy w Polsce podczas koncertu w wyżej wspomnianym kościele. Nie zabrakło czasu na zakup pamiątek, w tym słynnych kazimierskich kogutów, których fenomen wziął się z pradawnej legendy. 

Dziękujemy uczestnikom za czynny udział oraz nauczycielom za organizację wyjazdu i sprawowanie opieki nad uczniami. 

Oprac.: Szymon Sowiński kl. 2c

Małgorzata Mierzejewska-Jaros - 25 września 2023


Skip to content