Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Rok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – konkurs plastyczny

Nie wstydź się miłowania, 

Tworzenia, dorastania… 

K. K. Baczyński

ROK 2021 ROKIEM KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

22 stycznia 1921 urodził się znany polski pisarz Krzysztof Kamil Baczyński. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, doceniając nie tylko jego twórczość literacką, ale również patriotyczną postawę w obronie ojczyzny – Krzysztof Kamil Baczyński walczył i stracił życie podczas powstania warszawskiego.  

Mimo krótkiego życia (Baczyński zginął czwartego dnia powstania, mając zaledwie  
23 lata) poeta pozostawił po sobie bardzo dużą ilość utworów: ponad 500 wierszy, kilkanaście poematów i ok. 20 opowiadań. Jego twórczość omawiana jest zarówno w szkole podstawowej jak i ponadpodstawowej.  

Z okazji setnej rocznicy urodzin poety w naszej szkole ogłoszono konkurs. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną, w której przedstawili swoją interpretację wybranego wiersza  Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.  

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: 

miejsce – Antonia Bogucka kl. I G – Ilustracja do wiersz Drzewa 

II miejsce – Oliwia Rembiasz kl. III G5 – Ilustracja do wiersza Niebo złote Ci otworzę 

III miejsce – Anna Karol kl. II T – ilustracja do  wiersza Drzewa

Oprac.:

Iwona Smoczyńska 

Katarzyna Wilczyńska  

Łukasz Bryk - 22 grudnia 2021


Dzień otwarty!
22 kwietnia (sobota) od 10:00 - 13:00

X
Skip to content