Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Konkurs „Piernikowe szaleństwo”

Dnia 8 grudnia 2021r. odbył się  szkolny konkurs „Piernikowe szaleństwo”. 
Celem konkursu było upowszechnianie tradycji pieczenia świątecznych pierników, wzbogacenie zainteresowania kulturą i zwyczajami naszego kraju i nawiązywanie do tradycji zwyczajów i obrzędów Świąt Bożego Narodzenia.
Zadanie konkursowe polegało na artystycznym dekorowaniu pierników przygotowanych w domu oraz rozwiązaniem testu ze znajomości tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
Do konkursu zgłosiło się 14  jedno i dwuosobowych zespołów z klas kelnerskich i gastronomicznych.

Oceniając prace konkursowe jury brało pod uwagę: pierwsze wrażenie, pomysłowość, estetykę pracy, trudność, pracochłonność. Kreatywność uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania.  Oprócz umiejętności manualnych i wiedzy praktycznej zespoły rozwiązywały test z wiedzy o tradycjach bożonarodzeniowych w różnych rejonach Polski.


Wyniki konkursu:


I miejsce: Natalia Kowalczyk i Marta Pyszkiewicz z klasy 3gk.
II miejsce  Amelia Augustyniak i Oliwia Murach z klasy 3g5,
III miejsce: Natalia Ratajczyk i Natalia Żmijewska  z klasy 3gk. 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych pomysłów i zaangażowania. 

Magdalena Metelska

Łukasz Bryk - 21 grudnia 2021


Skip to content