Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Klasa 3i na wycieczce w Warszawie

29 października 2021 r. w piątkowe przedpołudnie klasa 3i z opiekunami panią Marzanną Gruszczyńską i Miłosławą Regulską udała się na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem był spacer po Łazienkach Królewskich. To wyjątkowo cenny historycznie zespół pałacowo-ogrodowy, który powstał już w XVII wieku. Na terenie parku jest łącznie 40 budynków, z których wiele stanowią cenne zabytki. Naszą szczególną uwagę  zwrócił pomnik Chopina oraz Pałac na Wyspie. Oprócz wyjątkowej architektury można znaleźć także piękną przyrodę. W pięknej aurze jesiennej, przechadzając się po alejkach ogrodowych nie zabrakło pamiątkowych zdjęć naszych uczniów.

Następnie udaliśmy się do Pałacu Myślewickiego, w którym zachowały się oryginalne polichromie Jana Bogumiła Plerscha, m.in. widoki Rzymu i Wenecji. Następnie w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa oraz Stajni Kubickiego podziwialiśmy wystawę tkactwa i powozy z różnych epok historycznych. Zobaczyliśmy też wystawę pt. Chocim 1621, na której prezentowane były historyczne uzbrojenia rycerstwa polskiego. Podziwialiśmy również monumentalne dzieło „Witold przyrzeka zemstę Krzyżakom na tle płonącego Kowna” autorstwa Jana Styki.
Na koniec wycieczki udaliśmy się do Multikina Targówek, aby obejrzeć film pt. Venom2:Carnage. To amerykański film akcji powstały na bazie komiksów o postaci Venom wydawnictwa Marvel Comics.
Wycieczka przyniosła nam wiele pozytywnych emocji, zdobyliśmy nowe doświadczenia, poszerzyliśmy wiedzę i zintegrowaliśmy się.

Marzanna Gruszczyńska

Miłosława Regulska

Łukasz Bryk - 5 listopada 2021


Dzień otwarty!
22 kwietnia (sobota) od 10:00 - 13:00

X
Skip to content