Zespół Szkół Techniczno - Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka w Radzyminie

Artykuły

Nauczyciele w Arciechowie wśród dębów, łąk i wody.

Nadszedł czas, aby trasą znanego już questu wyruszyli nauczyciele. Mając ulotki questowe w rękach, rozglądaliśmy się uważnie po okolicy, aby na podstawie opisu znaleźć drogę do skarbca. Bez problemu dostaliśmy się na wał, skąd można było obserwować wody połączonego Bugu i Narwi.

Prym wiodła para: pani Dyrektor Małgorzata Zwolska i pani Ania Grabowska. „W dół, w górę, potem skarpy brzegiem…” . Ale gdzie jest ten opisywany w ulotce „Dąb stary, chory, poraniony…”? Dębów w okolicy jest bardzo dużo, wiele z nich jest pomnikami przyrody. Po chwili nie było już wątpliwości. Mocno przycięty rośnie nadal przy trasie. Znalazł się też płot zamykający drogę na skarpie i dąb śmiejący się otwartą paszczą. Niestety nie spotkaliśmy łosia, który przed kilku laty przestraszył parę śmiałków, o zmroku testujących trasę.

Znalezienie skarbca i pokonanie szyfru do niego było dla pani Ani naprawdę banalne. Co napisaliśmy w pamiątkowej Księdze – przeczyta ten, kto z ulotką questową w ręku, tak jak nasza grupa dotrze do celu. Powodzenia!

                                                                                                  Iwona Matusiewicz

Łukasz Bryk - 13 września 2021


Dzień otwarty!
22 kwietnia (sobota) od 10:00 - 13:00

X
Skip to content