INFORMATYCY Z ZSTZ Z RADZYMINA NA PRAKTYKACH ZAWODOWYCH W LONDYNIE

Grupa 16 uczniów z III klasy Technikum Zawodowego o kierunku Technik Informatyk z Zespołu Szkół Techniczno – Zawodowych im. inż. Czesława Nowaka z Radzymina od 4 do 17 czerwca 2017 przebywała  na 2 tygodniowej praktyce zawodowej w Londynie w Wielkiej Brytanii.

Uczestnicy projektu to:

 1. Bińkowski Piotr
 2. Dąbrowski Marcin
 3. Górczak Kamil
 4. Kłapacz Mikołaj
 5. Kostrzewa Jakub
 6. Kucharek Piotr
 7. Kusik Patryk
 8. Malinowski Adam
 9. Pawłowski Piotr Damian
 10. Pawłowski Piotr
 11. Połaski Mateusz
 12. Sokołowski Sylwester
 13. Stalmach Daniel
 14. Wilkowski Daniel
 15. Woźniak Kacper
 16. Krasiewicz Filip

 

Opiekę nad uczniami sprawowali pan Tomasz Borowski – nauczyciel języka angielskiego i pan Łukasz Bryk – nauczyciel przedmiotów informatycznych.

Uczestnicy mieszkali u angielskich rodzin w dzielnicy Harrow w Północnym Londynie. Staże dla informatyków w Londynie zorganizowała firma ADC College w firmach tj.: LOC IT, Finchley Comuter Center, KF Computers and Imaging, Techno Support, One Touch Services.

W weekend odbyły się wycieczki do atrakcji turystycznych w Londynie: Madame Tussauds, London Eye, Natural History Museum, Science Museum, Buckingham Palace, Hyde Park, na stadion Wembley.

Praktyka odbywała się w ramach projektu „Staże zawodowe uczniów ZSTZ Radzymin w krajach Unii Europejskiej”, który realizowany jest w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Staż zawodowy w Londynie to doskonała okazja do zdobycia ciekawego doświadczenia zawodowego popartego dokumentem Europass. Każdy uczestnik miał możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności językowych,  przejazdu londyńskimi środkami transportu oraz poznania kultury i obyczajów Londyńczyków. Była to także okazja do zaprezentowania naszej polskiej kultury i tradycji.

Praktykanci przygotowują prezentację, na której podzielą się swoimi doświadczeniami i wrażeniami ze stażu.

                                                                                               Małgorzata Zwolska

                                                                                               Koordynator projektu