ARCHITEKCI KRAJOBRAZU NA PRAKTYKACH ZAWODOWYCH W IRLANDII

Grupa 10 uczniów z III klasy Technikum Zawodowego o kierunku technik architektury krajobrazu od 21 maja do 3 czerwca 2017 przebywała  na dwutygodniowej praktyce zawodowej w Irlandii.

Uczestnicy projektu to:

  1. Niedzieska Weronika
  2. Reluga Katarzyna
  3. Kucińska Marta
  4. Tarnowska Justyna
  5. Grotkowska Patrycja
  6. Borkowska Natalia
  7. Połaski Kamil
  8. Kosicka Natalia
  9. Podleś Anita
  10. Kania Marcin

Uczniowie przebywali na stażu pod opieką Małgorzaty Zwolskiej – nauczycielki języka angielskiego.

Uczestnicy mieszkali u Irlandzkich rodzin w miasteczku Youghal niedaleko miasta Cork. Pracowali w firmie ogrodniczej „Lawnmower Centre” gdzie zajmowali się zakładaniem przydomowych ogródków i trawników na nowym osiedlu w mieście. Zapoznali się także z budową pól golfowych.

W weekend uczestniczyli w  wycieczkach do irlandzkich miast: Cork, Dublina i Lismore. Zdobyli również szczyt Sugar Loaf (501 m n.p.m.) oraz podziwiali klify Ardmore.

Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy zwiedzili przepiękne ogrody Mount Congreve Gardens z bogactwem kwiatów, drzew i krzewów ozdobnych, szczególnie pięknie kwitnących różaneczników. W tej bajkowej scenerii uczestnicy stażu mieli również wręczone certyfikaty.

Praktyka odbywała się w ramach projektu „Staże zawodowe uczniów ZSTZ Radzymin w krajach Unii Europejskiej”, który realizowany jest w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Staż zawodowy na Zielonej Wyspie był doskonałą okazja do zdobycia ciekawego doświadczenia zawodowego popartego dokumentem Europass oraz możliwością sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz poznania kultury i obyczajów Irlandczyków. W każdej rodzinie, u której mieszkali zaprezentowali też naszą polską kulturę.

Swoimi doświadczeniami, wrażeniami i rezultatami projektu praktykanci podzielą się na prezentacji, która będzie zorganizowana w szkole.