SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

opiekun: mgr Miłosława Regulska

Działalność szkolnego koła wolontariatu w swoich założeniach posiada angażowanie młodzieży w działania na rzecz pomocy innym.

W ramach szkolnego koła wolontariatu już od wielu lat młodzież naszej szkoły współpracuje z Domem Opieki Społecznej dla Dzieci w Niegowie. W śród uczniów i nauczycieli zbierane są maskotki i zabawki edukacyjne. Zebranymi upominkami dzielimy się w czasie spotkań integracyjnych organizowanych z okazji „Mikołajek” oraz „Dnia Dziecka”. 

Wychowankowie Niegowa wielokrotnie gościli w naszej szkole. Spotkaniom towarzyszą: spacery po ogrodzie szkolnym, atrakcyjne zabawy, konkursy, inscenizacje bajek mające na celu integrację społeczności szkolnej z osobami niepełnosprawnymi.

Oprócz współpracy z Domem Opieki Społecznej w Niegowie, młodzież chętnie aangażuje się w akcje charytatywne. Jedną z nich jest akcja hospicyjna „Pola Nadziei". Już po raz trzeci dzięki ofiarności młodzieży naszej szkoły sadzonki żonkili rozkwitają wiosną w ogrodzie szkolnym. Są one wyrazem łączenia się z ludźmi nieuleczalnie chorymi, potrzebującymi naszego wsparcia.

Wolontariat daje szansę angażowania się w życie społeczne, wykorzystania własnych umiejętności, rozwinięcia zainteresowań, oraz zdobycia doświadczeń w nowych dziedzinach.