KOŁO EKOLOGICZNE

opiekun: mgr Iwona Matusiewicz

2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

 

  • luty 2018

 

14 lutego - Konkurs na najstarnniej wykonany domek lęgowy rozstrzygnięty!

W konkursie wzięło udział dziewięciu uczniów z klas: 1i: Dawid Przybysz i Jakub Senkowski; IIg: Klaudia Dzieciak;  IItk: Justyna Górczak i Daniel Ślesicki; III tk: Paulina Górczak, Natalia Kuryś, Agata Mordarska i Agata Romsicka.

Domki były oceniane przez p. Dyrektor Bożenne Bońską, Iwonę Matusiewicz i uczniów klasy IVk. Poziom wykonania domków był zbliżony, ale najwięcej punktów, bo aż 17 oraz I miejsce zdobył domek Pauliny Górczak z III tk, II miejsce i 13 pkt domek Jakuba Senkowskiego z 1i, III miejsce – Natalii Kuryś z III tk – 11 pkt.

Specjalne wyróżnienie za oryginalność dostał domek Dawida Przybysza. Jest on bardzo malutki, ale mamy nadzieję, że znajdą go najmniejsze ptaszki Polski takie jak mysikróliki czy strzyżyki. Mają one  długość ok. 9 cm i ważą 5-7 gramów.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy, a wyróżnione osoby dodatkowo również małe atlasy ptaków.

Wszystkim uczestnikom za udział w konkursie bardzo dziękuję.


 

1 lutego - Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu "Zagadki Ekologiczne"

W konkursie brali udział uczniowie różnych klas. Co miesiąc otrzymywali nowe zagadki ekologiczne i musieli nie tylko napisać co przedstawiają zdjęcia, ale również odpowiedzieć na pytania z nimi związane. Najwięcej punktów i tym samym I miejsce zajęła Agata Mordarska z kl. III tk, II miejsce Paulina Górczak z III tk oraz Kamila Grabowska z IV t, III miejsce przypadło Bartłomiejowi Nowakowi z II g. Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.